AHHS announces honor roll

June 18th, 2015 10:26 am

First Posted: 4/30/2015

SOUTH ABINGTON TWP. — The 2014-15 Abington Heights High School Third Quarter Honor Roll is as follows:

Grade 9

Lacey M. Ammenhauser

Callie Anderson

Ashley Armbruster

Cassidy A Bartkowski

Erika R. Beahan

Joseph C. Beyrent

Alexander J. Bi

Sandon T. Birch

Maria R. Bordonaro

Alec Bradican

Abby F. Brown

Alayna Brown

Madelyn E. Brown

Arielle L. Burdett

Julia G. Burke

Kyle P. Burke

Ryan J. Burke

Lauren Carroll

Tricia R. Caucci

Timothy L. Christman

Emily E. Clauss

Cyler A. Cleary

Ross A. Cohen

Christian A. Coronel

Audrey E. Cottell

Cameron L. Craig

Sydney Crum

Katherine E. Dammer

Frank J. DeFazio

Ashley DeRiso

Aidan Demkowich

Mary S. Dempsey

Alexander Derry

Cecilia Donahoe

Mariah Dougherty

Lauren M. Durante

Kazimir J. Fantanarosa

Ashlynn M. Fitzgerald

Evan W. Florey

Matthew S. Franchetti

Trevor J. Gabura

Kaitlyn R. Gilhooley

Breanna Gillow

Cianna M. Giordano

Austin J. Glidewell

Kaleigh T. Greenish

Bristol S. Grenfell

Emilee E. Griggs

Nathan Gronsky

Luke M. Gualtieri

Gregory W. Guditus

Margaret P. Hall

Isaiah Hall-Grzybowski

Sarah L. Hankee

Joseph A. Harrington

Laura Hartman

Frederick L. Hickman

Chelsi Hoffmeier

Owen R. Holland

Victoria B. Hood

Sharon J. Houlihan

Arjun Iyengar

Hayley N. Jewett

Mats M. Jonsson

Mateen Kasim

James T. Kazmierski

Brandon Kelleher

Thomas A. Kerrigan

Alex M. Klucher

Benjamin D. Knox

Alexis Koczwara

Paris R. Koehler

Hannah Kowalski

Alyssa Kresge

Dawn N. Kroptavich

Cassandra L. Ksiazek

Jonah Lambert

Theodore Lambert

Jack A. Leightcap

Hannah Linker

Alexa A. Longcor

Kiera Lucash

Tara Lydon

Carolyn T. Lyon

Isabel K. MacGregor

Emily M. Mahoney

Emma G. Marion

Christian J. Matsell

Kento Matsui

William McDonald

Jasmine McDuffie

Molly C. McHale

Alexis L. Mercado

Gabrielle Michno

Antonia V. Milas

Mackenzie Milo

Haqique Mirza

Alexandria Moletsky

Abigail E. Molnar

Jaclyn Morgan

Paige E. Morgan

Daniel C. Muller

Grace J. Murphy

Sarah E. Murray

Andrew M. Myers

Sarah C. Nealon

Liam Neary

Meghan M. Noone

Halle O’Neil

Nadia Orr

Pariseema Pancholy

Mia Paris

Parth Patel

Bianca Pineiro

Jennifer Rabbe

Siena Rainey

John R. Rama

Claire H. Reed

Samuel Remus

Carina D. Salerno

Christian J. Schimelfenig

Phoebe M. Sebring

Kelly B. Seechock

Lauren E. Simakaski

Mia Smith

Schuyler Smith

April Sokalsky

Naudia Solan

Jordan D. Spatt

Nichole A. Spencer

Kaila R. Steenback

Samuel Stevens

Katelyn G. Stoppe

Brandon Strenkoski

Talia R. Sullum

Dima Sultan

Marissa C. Sunick

Maria R. Sutton

Maria G. Terrinoni

Courtney M. Toroni

Adam Traweek

Daniel J. Uhranowsky

Anna Van Wert

Anshul Verma

Brianna J. Wahlers

Kimberly A. Ward

Hannah White

Samantha E. Wilkerson

Ariana E. Wisenburn

Elizabeth P. Wright

Khira Wudarski

Jonathan R. Yocum

Alexandra M. Zolin

Grade 10

Jack Abdalla

Kevin B. Albright

Alexandra L. Altier

Kristin Altieri

Dylan T. Asay

Havisha Bache

Vihisha Bache

Olivia A. Baker

Emilee R. Barrett

Elaine R. Basalyga

Olivia M. Basalyga

Teresa E. Bates

Bradley Bauman

Virginia Blacker

David B. Boeth

Gregory M. Borgia

Matthew G. Borgia

Eric Brickel

Dylan P. Brown

Alessia J. Brunori

Leah E. Byman

Isabela Camayd

Alyson E. Campbell

Austin Catania

Dylan Caudullo

Yelena Cochrane

Jaclyn M. Cordaro

Emily Crowley

Shane Cummings

Michael J. Curran

Rahul Dalavai

Anjli Dalsania

Sydney R. Dana

Celia G. Davis

Ryan P. Davis

Kaylee B. DeMatteo

Isabella Demo

Allyson Derry

Marissa R. Doty

Anthony M. Duboski

Maxwell Earl

Ryan P. Eckersley

Nicholas Emmett

Nathaniel Engles

Grace M. Evans

Michael R. Farry

Yu Jin Feng

Jaycen M. Fick

Rachael Frutchey

Anthony Gabello

Amanda V. Gawel

Nicole Getz

Spencer M. Gilbert

Jason T. Giovagnoli

Charles D. Gromelski

John P. Habeeb

Timothy R. Habeeb

Brandon C. Hardy

Bailey M. Harris

Peter J. Heckman

Thomas Hildebrand

Kevin Q. Hu

Brittany K. Hughes

Kelsey L. Jackson

Jordan Jarocha

Madison Jarocha

Maura Jenkins

Sarah Jonsson

Alison M. Kane

Julia Khalil

Nathan J. Kizer

Natalie Kozar

George P. Kronick

Tyler Kusma

Heather L. Kwolek

Alyssa M. Lazar

Emily Leightcap

James C. Lenahan

Natalie J. Lepri

Sara L. Lesneski

Logan R. Lombardo

Carissa M. Lozinger

Mackenzie Machell

Garrett C. Mackay

Cara Mia Manasek

Emily Marquardt

Macy Marturano

Seth Maxwell

Colin McCreary

Neel S. Mehta

Callysta S. Messner

Phillip Misterman

Heather M. Mitchell

Anna G. Moher

Ashley N. Mulherin

Victoria Munley

Curt Murphy

Noah E. Musto

Samuel J. Myers

Sean Myers

Yaasat H. Nayeem

Victoria M. Nolan

Rohit Nuguri

Lauren A. Olevnik

Kyle S. Osterhout

Brian M. Ostrowski

Maria Pacyna

Dante U. Paniccia

Jasmin S. Patel

Christopher Peet

Jamie A. Pennachio

Brenna Phillips

Zachary Phillips

Catherine M. Pusateri

Natalie M. Reed

Brooke Reiner

Abigail L. Rhodes

Jonathan D. Rickwood

Dagny C. Rippon

Ethan Ross

Jonathan Ross

Kenndra K. Ross

Thomas A. Rothenberger

Andrew J. Rothka

Anthony J. Sallavanti

Danielle Sanok

Emily C. Scarfo

Alexandra K. Scheuermann

Kali A. Schirra

Lauren M. Sciabbarrasi

Samantha N. Sebring

Taylor E. Sebring

Wyatt K. Sebring

Olivia A. Sesso

Ryan A. Sheffler

Jessie E. Show

Zachary J. Smith

Ashleigh N. Solomon

Amanda L. Spencer

Mikayla M. Spott

Chris D. Suh

Jacob J. Swank

Kayla Thorpe

Kayleigh Tokash

Stavros Tsaklas

Jonathan A. Tumavitch

Benjamin M. Ulmer

Benjamin Vale

Katie Walsh

Ann A. Wesolowski

Karen Whitaker

Emily I. Williams

Nicholas A. Woronchuk

Kelsey Wynn

Thomas Yocum

Grade 11

Samuel E. Arnold

Fahad Ashraf

Melina Barry

Anna Baruffaldi

Meghan L. Beahan

Michael L. Beck

Holly A. Beppler

Taya Black-Kobrynich

Maanasa Boini

Emily Bonsick

Hannah Braid

Emilee G. Butler

Jaime Calvo-Barrio

Katie M. Carlin

Sahas C. Chandragiri

Ally E. Christman

Samantha Chrysler

Cameron J. Cleary

Thomas S. Clifton

Jared M. Cohen

Brendan Conahan

Angela S. D’Amato

Nikitha Dalavai

Carly J. Danoski

Mark DeSeta

Lauren M. Dempsey

Maura I. Dickinson

Clare I. Domenico

Jillian Doran

Dominique C. Emmett

Murray S. Fallk

Emily Fazio

Joseph C. Fazio

Corey H. Felski

Colin R. Florey

Cuinn T. Foley

Joseph D. Fulton

Matthew A. Galaydick

Alyssa M. Garbin

Philip T. Gattorna

Kailey S. Gearhart

Kyle Gerrity

Georden Gesford

Lindsay A. Getz

Catie S. Gilbride

Abby M. Gilman

Jeramie R. Glynn

Jacob S. Graziano

Adrianna L. Green

Kathryn A. Green

Kara A. Greskovic

Andrew Haggerty

Grace E. Hambrose

Paige E. Harris

Emma H. Henzes

Tait Hoffmeier

Jordan Hollander

Brooks Houck

Nicole Howells

Matthew K. Hughes

Nadeen M. Jafar

Andrew Jalowiec

Isabella Jones

Samuel P. Jubon

Faith Judson

Patrick G. Kelly

Colin Klingman

Abbey M. Knoepfel

Carly N. LaCoe

Nadiya A. Latif

Jared S. Levinson

Marissa G. Lewis

Richard M. Ling

Jacob A. Linker

Samuel D. Linker

Sondra G. Lionetti

Jamie L. Loughney

Samuel O. MacGregor

Anisha Mallik

Caroline Mattise

Anastasia McClendon

John P. McGarry

Robert McGarry

Matthew Mecca

Hannah Mendo

Olivia Mendo

Ashley M. Mercado

Dominick J. Miller

Tyler L. Milo

Debra A. Morris

Rachael V. Muir

Raeva Mulloth

Rishi Mulloth

Kellie M. Murphy

Enis Murtaj

Daniel F. Neary

Peter M. Nolan

Noah O’Donnell

Benjamin Oon

Brandon Ostrowski

Alexander Palumbo

Mia V. Paone

Shahil K. Patel

Vaishvee N. Patel

Elisabeth G. Phillips

Evan C. Phillips

Anastasiya Plotnikova

Ajna P. Prahalad

Manon S. Riley

Matthew C. Robinson

Lorran Rodrigues

Taylor E. Rose

Rachel A. Ross

Sean Salmon

Cayden M. Scarantino

Sydney E. Schilpp

Sloane V. Schubert

Alyssa M. Scoda

Julia M. Sebastian

Johanna G. Show

Sarah Sickler

Maaz Siddiqui

Catherine R. Simakaski

Noah Sirianni

Kyle Six-Napierala

Emily M. Smith

Stephen Sokalsky

Savannah Solan

Zachary S. Spangenberg

Ellie Sullum

Abigale E. Sutton

Robert M. Swift

Olivia Thornton

Jason J. Tinsley

Timothy Toro

Cassandra A. Toth

Claire Traweek

Mariah E. Tulaney

Sidney Tung

Tyler N. Walter

Colin White

Mariana Winters

Devyn Wylam

Chase C. Yarns

Rhys J. Yarns

Tiana E. Yarns

Shiqi Zhou

Grade 12

Tyra Abdalla

Richard J. Albright

Joseph Arcangelo

Alexandra T. Auriemma

Elizabeth Bamford

Matthew Barrett

Nicholas F. Beckish

Celeste Belknap

Bobbi S. Benson

Heather Berkmann

Isabella Bianchi

Samantha Bilardi

Zachary J. Bird

Christopher A. Blacker

Mallory Brayer

Nicole A. Campbell

Mia Caputo

Nora Caputo

Jessica M. Cerra

Shreyas Chandragiri

Andrew Chow

Amanda L. Colombo

Jasmin L. Colon

Hannah Conahan

Mara A. Connor

Jeremy Critchley

John R. Czubek

Salvatore F. DeSanto

Madison R. Dinger

Caitlin M. Dingler

Patrick Dougherty

Vanessa A. Duboski

Elizabeth Durdan

Brad Eckersley

Thomas J. Flowers

Melanie A. Fricchione

Alexander P. Fried

Jonathan Galaydick

Clare Gallagher

Paula Galvao

Laura Garcia-Silva

Catherine Gee

Olivia E. Gentilezza

Nicholas Gerardi

William Gerrity

Andrew J. Gibson

Katie Gilarde

Sean M. Gilhooley

Rachel B. Gilmore

Kaitlin Glidewell

Alex Gockley

Edward G. Goff

Harper A. Grenfell

Sydney Gualtieri

Brittany Harris

James T. Harris

Mariah Hawley

Matthew S. Hayner

Michaelina Holmes

Caroline E. Hopkins

George Houck

Terry L. Hurst

Kristopher Igoe

Briana Jaeger

Emily Jeschke

Alyssa A. Judson

Megan S. Kane

Julie M. Kester

Jonathan Kizer

Tucker Kizer

Samantha M. Klapatch

Matthew R. Klucher

Tyler M. Ksiazek

Kelly N. Kwolek

Kaitlyn A. Lacey

Robert Lancaster

Nathan R. Langan

Nathan L. Laubham

Calvin Lee

Patrick J. Lenahan

Sarah Lingle

Amber Loomis

Zachary M. Manasek

Kelly G. McHugh

Abigail L. McLane

Kathleen M. McMahon

Abigail J. McMinn

Alyssa McMinn

Elizabeth A. Melliand

Michael Mendola

Michelle Mensah

Sarah A. Mensah

Matthew Molinaro

Bianca C. Montes

Samuel J. Morano

Matthew R. Myers

Kelly M. Neff

Jerome M. Nidoh

Nicole Olver

Olivia A. Osborne

Lee Owens

Michelle J. Pacyna

Matthew W. Parry

Molly Pash

Shivani Patel

Raymond M. Pennachio

Olivia N. Peters

William B. Petty

Martha S. Phillips

Alexandra A. Pisano

Morgan F. Reiner

Jessica K. Rickwood

Jordan M. Rippon

William Roditski

Austin A. Rodriguez

Jacob Ross

Lauren Rzeszewski

Jessa Sablan

Eric Salerno

Taylor J. Schirra

Cassandra A. Schlosser

Jonathan A. Schmidt

Andrew C. Schoen

Phillip a. Schoen

Erin E. Schumacher

Taryn N. Scott

Daimen Seid

Joseph A. Sileo

Jaike Silverberg

Rachel Smertz

Maria Smith

Aaditya J. Solanki

David J. Sorokanich

Melissa A. Spencer

Kayla N. Srebro

Kessyde Stiles

Carla E. Stillwagon

Jordan M. Stranieri

Matthew Strein

Leah E. Stuenzi

Michael B. Sullivan

Anthony V. Sylvester

Eden M. Tinkelman

Leo C. Tully

Sarah E. Uhranowsky

MariKay VanFleet

Regina M. Volpe

James M. Voyce

Amelia L. Walker-Serrano

Perrine Wasser

Chase Wickenheiser

Anna C. Wildner

Michael J. Wynn

Brendan Yesil

Danielle Zeplin


POLL